Лідери G20 мають намір надавати підтримку мігрантам

Лідери країн G20 зобов’язуються зробити кроки для підтримки “повного залучення” мігрантів, визнають важливість запобігання потоків нелегальної міграції.

Про це йдеться в підсумковому комюніке Саміту країн G20.

“Ми зобов’язуємося робити кроки для підтримки повного залучення мігрантів, в тому числі робочих мігрантів, біженців, в те, що стосується наших зусиль з реагування на пандемію і відновлення економіки в дусі міжнародного співробітництва і у відповідність з національними законодавствами, умовами і політикою. Ми повинні забезпечити мігрантам повну повагу прав людини і фундаментальних свобод незалежно від їх міграційного статусу”, – йдеться в комюніке.

Згідно з документом, лідери G20 також визнали важливість запобігання потоків нелегальної міграції, незаконного ввезення мігрантів.

“Велика двадцятка” (Group of 20, G20) – неформальне об’єднання найбільш великих і впливових економічно розвинених країн, що розвиваються. Заснована з ініціативи США і Канади в рамках саміту в 1999 році як щорічна зустріч міністрів фінансів 19 країн (Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Південна Корея, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Японія) і ЄС.

Іспанія, а також ООН, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Світова організація торгівлі, Міжнародна організація праці, Організація економічного співробітництва та розвитку, Рада з фінансової стабільності мають статус постійних спостерігачів при G20.