Макрон і Джонсон обговорили заходи для зниження напруженості між країнами

Президент Франції Еммануель Макрон зустрівся з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном на полях саміту G20 в Римі, лідери домовилися найближчим часом вжити заходів для зниження напруженості з питання ліцензій на рибальство.

Про це повідомляє телеканал BFMTV з посиланням на Єлисейський палац.

Йдеться про те, щоб “якомога швидше були прийняті практичні та оперативні заходи, щоб уникнути зростання напруженості”, зазначили в адміністрації французького лідера.

Макрон заявив про необхідність дотримуватися правил гри за ліцензіями на рибальство, які були прийняті.

Франція в середу заявила, що оголосить 2 листопада перші санкції проти Великобританії за недотримання угоди, що стосується ліцензій для французьких рибалок. Раніше влада Франції заявляла, що вважає абсолютно неприйнятною позицію Великобританії з видачі ліцензій французьким рибалкам і має намір розглянути можливість відповідних заходів.

Представник британського уряду, коментуючи заяви про майбутні санкції Парижа, назвав дії Франції “розчаровуючими і непропорційними”, які “не очікуєш від найближчого соратника і партнера”. За його словами, кроки, якими пригрозив Париж, несумісні з угодою про торгівлю і співробітництво, а також міжнародним правом.

Наприкінці вересня британське міністерство навколишнього середовища повідомило, що 1700 суден з ЄС отримали ліцензію на ловлю риби у водах Великобританії, з них 117 ліцензій були видані суднам з ЄС для ведення промислу в територіальних водах в зоні 6-12 морських миль. Судна повинні бути довжиною не більше 12 метрів. У міністерстві зазначили, що 35 суден меншого розміру не надали підтверджуючих свідоцтв ведення промислу в цій зоні. Міністерство видало тільки 12 ліцензій французьким рибалкам, розглянувши 47 заявок.