Байден заявив про початок нової епохи у співпраці США з Євросоюзом

Президент США Джо Байден заявив про початок нової епохи у співпраці США з Євросоюзом, важливою частиною якої стане часткове скасування американських мит на імпорт сталі та алюмінію з ЄС.

Про це Байден оголосив у ході спільної прес-конференції з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн  повідомляє агентство AFP та DW.Байден оголосив про початок нових відносин із ЄС

“США та ЄС перейшли до нової епохи трансатлантичного співробітництва, яке принесе користь усім нашим народам як зараз, так і в майбутньому”, – заявив Байден.

У свою чергу глава Єврокомісії зазначила, що США та Європа “відновили довіру та зв’язки”.

Важливим кроком у відносинах, на думку Байдена та фон дер Ляєн, стала домовленість Вашингтона та Брюсселя про часткове зняття американських мит на імпорт сталі та алюмінію з ЄС.

Про домовленість оголосили 30 жовтня на саміті G20. Згідно з угодою, США дозволять безмитний імпорт європейських сталі та алюмінію, але з певними квотами. ЄС у свою чергу з 1 грудня зніме мита на низку американських товарів.

У міністерстві торгівлі США зазначили, що укладання нової угоди дозволить США та Євросоюзу спільно впоратися із проблемою глобальних надлишкових виробничих потужностей у Китаї. Крім того, в Європейській комісії зазначили, що виробництво алюмінію та сталі є одним із найбільших забруднювачів атмосфери, тому США та ЄС працюватимуть разом для того, щоб зменшити вуглецеві викиди у цій галузі.