Українським журналістам вручать премії Free Media Awards

У німецькому місті Гамбург в понеділок, 1 листопада, відбудеться вручення німецько-норвезької премії незалежної журналістики у Східній Європі Free Media Awards 2020 та 2021.

Серед лауреатів премії за 2020-й рік – журналісти з України. Це телепрограма “Схеми” та донецький журналіст Станіслав Асєєв.

Премію за 2020 рік також отримають російські видання Mediazona та онлайн-портал журналістських розслідувань Projekt.Media, а також азербайджанський фотожурналіст Азіз Карімов, пише DW.

Лауреатами Free Media Awards за 2021 рік стали білоруські журналісти та ЗМІ – визнане в Білорусі екстремістським видання Tut.by, його репортер Катерина Борисевич, Білоруська асоціація журналістів (БАЖ), засуджені до в’язниці журналістки телеканалу “Белсат” Катерина Андрєєва та Дар’я Чульцова, а також журналістка “Нашої ниви” Наталія Лубневська.

За словами Міхаеля Ґерінґа (Michael Göring) – голови правління фонду Zeit, який заснував премію, – нагороду отримали “сміливі журналісти та ЗМІ, які безстрашно викривають корупцію і зловживання владою, не дозволяючи владі залякати себе”.

Українська телепрограма “Схеми: корупція в деталях” – це спільний проєкт “Радіо Свободи” та суспільного українського телеканалу “UA:Перший”. Під особливим прицілом уваги журналістів – тема корупції серед високопосадовців. Із 2014 року автори програми щотижня готують розслідування та аналітику про статки чиновників, зловживання владою, розкрадання коштів. Фігурантами розслідувань “Схем” виступають перші особи країни – у тому числі колишній і нинішній президенти Петро Порошенко, Володимир Зеленський та їхнє оточення.

Журналістська нагорода Free Media Awards існує з 2016 року. Її спільно вручають німецький фонд Zeit та норвезький фонд Fritt Ord. Через пандемію коронавірусу нагородження лауреатів 2020 року було відкладено на рік.