США, Данія та інші країни закликали звести до нуля вуглецеві викиди у сфері судноплавства

США, Данія та ще 12 країн підтримали заклик скоротити до нуля вуглецеві викиди в атмосферу у світовому морському секторі. Вирішити цю проблему передбачається до 2050 року.

Конкретизацію поставленого завдання передбачається здійснити у рамках Міжнародної організації з мореплавання – агенції ООН, яка знаймається питаннями судноплавства.

Ініціативу, анонсовану в понеділок, висунула Данія на полях саміту ООН з клімату, що проходить у шотландському місті Глазго.

«Ми закликаємо Міжнародну організацію з мореплавання вжити заходів щодо постановки амбітних цілей, які перебувають у досягненні нульового рівня викидів у сфері судноплавства до 2050 року», – заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, виступаючи на прес-конференції.

Відповідну декларацію підписали також Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Гондурас, Ісландія, Маршаллові острови, Норвегія, Панама, Фінляндія, Франція та Швеція.

Документ, однак, не підписали деякі країни, в економіці яких судноплавство відіграє значну роль, зокрема Греція та Японія.