У Facebook відмовляться від системи розпізнавання облич

Компанія Meta відключить у соціальній мережі Facebook систему розпізнавання осіб у рамках заходів щодо обмеження використання цієї функції та в інших сервісах компанії, заявив глава відділу штучного інтелекту Facebook Джером Пезенті.

“У найближчі тижні ми скасуємо систему розпізнавання осіб у Facebook у рамках загальнокорпоративного заходу, спрямованого на обмеження використання розпізнавання осіб у наших продуктах”, – йдеться у заяві Пезенті, опублікованій на сайті блогу Meta.

За його словами, таке рішення ухвалили через “велике занепокоєння з приводу місця технології розпізнавання осіб у суспільстві”.

“Випадки, коли розпізнавання осіб може бути корисним, необхідно зіставити зі зростаючими побоюваннями щодо використання цієї технології в цілому. Місце технології розпізнавання осіб у суспільстві викликає багато побоювань, і регулюючі органи все ще розробляють чіткий набір правил щодо її використання”, – зазначив Пезенті.

“В умовах невизначеності, що зберігається, ми вважаємо за доцільне обмежити використання розпізнавання осіб”, – додав він.

Як йдеться у публікації, відповідно до цієї зміни люди, які активізували в налаштуваннях систему розпізнавання осіб, більше не будуть автоматично розпізнаватись на фотографіях та відео. У компанії також пообіцяли видалити шаблон розпізнавання осіб, який використовується для їх ідентифікації.

У заяві наголошується, що в результаті виведення з ладу системи розпізнавання осіб видалять понад мільярд індивідуальних шаблонів розпізнавання осіб користувачів. Більше того, зміна вплине на автоматичний альтернативний текст (AAT) – функцію, яка створює опис зображень для сліпих і людей з вадами зору. Після вимкнення системи розпізнавання облич опису фотографій за допомогою AAT більше не включатимуть імена людей, які відомі на фотографіях.

Як йдеться в повідомленні довідкового центру Facebook, у випадку, якщо користувач увімкнув функцію розпізнавання осіб, соцмережа використовує шаблон для розпізнавання його обличчя для того, щоб знаходити фото та відео із зображенням користувача, щоб допомагати йому “переглядати контент або ділитися ним, пропонувати мітки, показувати більш актуальні матеріали та рекомендувати різні функції. Як повідомляють у соцмережі, цю функцію використовують також для захисту облікового запису користувачів від спроб третіх осіб видати себе за інших та від “інших способів неправомірного використання особистості” людини.