СБУ викрила хакерське угруповання Armagedon

Служба безпека України встановила хакерів всесвітньо відомого угруповання Armagedon, яке здійснило понад 5 тисяч кібератак на державні органи України. Ними виявилися офіцери “Кримського” ФСБ.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Armagedon – це спеціальний проект ФСБ РФ, який прицільно “працював” по території України. Цей “напрям роботи” координує 18-й Центр ФСБ РФ (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією в Москві, йдеться у повідомленні.

“Українській спецслужбі вдалося поіменно встановити зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати беззаперечні докази їх причетності до атак”, – йдеться у повідомленні.

На брифінгу начальник Департаменту кібербезпеки СБУ повідомив, що до складу угруповування входили дві групи співробітників ФСБ:

кадрові співробітники ФСБ, які брали участь в окупації Криму,
колишні співробітники правоохоронних органів України, які зрадили присязі та перейшли на бік країни-агресора.
5 учасникам хакерської групи оголошено про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Проводяться слідчі дії та експертні дослідження для притягнення співробітників ФСБ РФ до відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

ст. 114 (шпигунство);
ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин);
ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів).

“Діяльність” угрупування
З моменту російської агресії у 2014 році цей підрозділ ФСБ здійснив понад 5 тисяч кібератак і намагався “заразити” понад півтори тисячі урядових комп’ютерних систем України. Основними цілями зловмисників були:

контроль над об’єктами критичної інфраструктури (електростанції, системи тепло- та водопостачання);
викрадення та збір розвідувальних даних, у тому числі інформації з обмеженим доступом (сектор безпеки та оборони; державні установи);
проведення акцій інформаційно-психологічного впливу;
блокування інформаційних систем.