РНБО перетворилася на місце для штампування санкцій – Аваков

Рішення щодо санкцій на засіданнях РНБО приймалися за відсутності доказової бази. Про це заявив екс-глава МВС Арсен Аваков в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Колишній глава МВС розповів, як Рада національної безпеки та оборони приймає санкційні рішення на засіданнях.

“РНБО не може бути органом виконавчої влади, і тим більше не може бути судовим органом, який призначає винних. У моєму розумінні це орган, який виробляє стратегію. А коли РНБО перетворилася на хайпі на ситуацію штампування санкцій – це було неприпустимо. Це теж одна із причин моєї відставки – я не хотів у цьому брати участь”, – заявив Аваков.

За його словами, за 5 хвилин до початку засідання РНБО йому надавали папку зі списком громадян і компаній проти яких планувалося розглянути введення санкцій, але не всі оперативні довідки, що додаються, були достовірними.

“Кожне РНБО я приходив і чекав. І мені за 5 хвилин до цього давали папку. Я відкривав  і уважно читав, потім піднімав голову і говорив – слухайте, а ось цю фірму сюди внесено, на підставі чого? Подивіться там є оперативна довідка. Я говорю – слухайте, ну в мене такими довідками половина стола забита. Там половина не правда”, – наголосив він.

Як зазначив Аваков, на деяких кандидатів із списку санкцій, членам РНБО навіть не надавали довідок, обґрунтовуючи це тим, що не встигли зробити копії.

“За деякими учасниками списків санкцій не було навіть і довідок. Я член РНБО не мав матеріалу. Я Данилову казав – Олексію, це свинство взагалі. Цих прізвищ, які виносяться, у мене в папці взагалі немає. Він: ну, не встигли зробити копії”, – підсумував екс-глава МВС.

На закінчення екс-міністр ще раз наголосив, що санкції проти громадян України вводити не можна. І така дискусія виникала на одному з перших засідань РНБО, коли виступили одразу кілька людей, але їхній виступ не підтримали.

“В результаті не існує РНБО як органу виконавчої влади – він призначається указами президента. Усіх призначив – усіх звільнив. По суті рішення РНБО – це рішення президента України. Це знову вертикалізація влади без балансу”, – заявив Аваков.