У Малі естонські військові помилково обстріляли британських союзників

Естонські військовослужбовці, які несуть службу на військовій базі Гао в Малі, помилково відкрили вогонь по британським солдатам, які при наближенні до бази не виконали передбачені в цілях безпеки процедури, ніхто не постраждав, повідомила в суботу газета Postimees.

“Інцидент зі стріляниною стався, коли до військової бази наблизився мікроавтобус з британськими солдатами. Естонські військовослужбовці, які охороняли базу, відкрили вогонь по машині, оскільки британці не повідомили персоналу бази про своє наближення відповідно до правил”, – йдеться в повідомленні.

Глава прес-служби естонських Сил оборони Тааві Каротамм підтвердив, що інцидент мав місце. “Естонські військовослужбовці вірно виконали всі передбачені процедурою правила. Ні естонські солдати, ні солдати союзників не постраждали в цьому інциденті”, – сказав Каротамм.

Естонські військовослужбовці з 2018 року беруть участь в операції “Бархані”, яку проводить Франція в Сахаро-Сахельському регіоні (Нігер, Малі, Буркіна-Фасо, Мавританія, Чад). Метою операції є боротьба з тероризмом і стабілізація ситуації в регіоні до рівня, при якому місцева влада зможе самостійно забезпечувати безпеку. З 2013 року Франція направила для участі в операції в Малі близько 4 тисяч військовослужбовців.

Естонський контингент розквартирований на узбережжі річки Нігер в місті Гао на французькій військовій базі – тут служить близько 1500 чоловік з різних країн. В рамках операції “Бархан” естонські військовослужбовці зайняті патрулюванням міста і околиць, захистом бази і чергуванням в якості загону швидкого реагування.

У березні 2020 року Франція та її європейські союзники створили оперативну групу “Такуба” по боротьбі з тероризмом в Малі. Крім Франції, у формуванні оперативної групи беруть участь Німеччина, Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Малі, Нідерланди, Нігер, Норвегія, Португалія, Швеція і Чехія.