Глава МЗС Литви закликав внести аеропорти Білорусі до списку санкційних об’єктів

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс через погіршення ситуації на кордоні Європейського Союзу та Білорусі закликає ЄС посилити санкції та включити до списку санкційних об’єктів білоруські аеропорти.

“Європа більше не може зволікати. Нагнітання подій на польському кордоні є лише ще одним доказом того, що білоруський режим вже переходить до активних наступальних та провокаційних дій. Європі варто негайно реагувати, посилюючи санкції – щодо аеропортів Білорусі мають бути впроваджені санкції”, – сказав Ландсбергіс.

“Всі авіалінії світу мають зрозуміти, що, літаючи до Білорусі, вони співпрацюють із злочинним режимом”, – заявив міністр, додавши, що “білоруський режим” продовжує використовувати аеропорти для організації нелегальної міграції.

Як повідомило у понеділок МЗС, глава литовської дипломатії обговорив це питання з верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем.

У понеділок від влади Польщі почали надходити дані про велику групу мігрантів, що зібралася на білоруській території в безпосередній близькості від кордону. На кадрах із вертольота, розміщених у Twitter Міністерства оборони Польщі, видно велику групу мігрантів у районі КПП “Кушниці”.

Зі свого боку у Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що на білорусько-польському кордоні перед загородженнями перебуває понад 2 тис. мігрантів, і що “у відповідь на невиправдане застосування спеціальних засобів (польськими прикордонниками) частина біженців перейшла до рішучіших дій і почала руйнувати польські загородження”. За даними держагентства “БелТА”, кількість мігрантів, що скупчилися біля польського кордону, наближається до 3 тисяч.