Обама розкритикував Путіна за відсутність на саміті в Глазго

Екс-президент США Барак Обама виступив з критикою лідерів РФ і Китаю за те, що ті особисто не взяли участь у кліматичній конференції COP26.

“Я змушений зізнатися, було прикро бачити, що лідери двох найбільших джерел викидів Китаю і Росії відмовилися бути присутніми на заходах. І їхні національні плани поки відображають те, що схоже на небезпечний недолік термінових дій або бажання зберегти статус-кво з боку цих урядів. Дуже шкода”, – сказав Обама, виступаючи на 26-й сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP26).

За його словами, потрібно щоб розвинені економіки, такі як США і Європа, були провідними в цьому питанні.

“Але ви знаєте факти, нам також потрібно лідерство Китаю та Індії в цьому питанні. Нам потрібне лідерство Росії в цьому питанні. Так само як нам потрібні лідерство Індонезії, ПАР і Бразилії в цьому питанні. Ми не можемо дозволити собі залишити когось осторонь”, – додав він.

Конференція СОР26 в Глазго проходить з 31 жовтня по 12 листопада. Згідно з програмою заходів, паралельно з офіційними переговорами конференція буде присвячена тому, як всі верстви суспільства і глобальна економіка стимулюють амбітні дії в галузі клімату.