Литва запровадила надзвичайний стан через мігрантів з Білорусі

Сейм Литви ухвалив рішення запровадити на частині території режим надзвичайного стану через критичну ситуацію з мігрантами на кордоні з Білоруссю.

Надзвичайний стан буде введено з півночі 10 листопада й триватиме місяць, повідомляють LRT і err.ee.

Він діятиме на ділянці кордону та на відстані п’яти кілометрів від кордону, а також у місцях розселення мігрантів.

За словами прем’єр-міністра країни Інгріди Шимоніте, надзвичайний стан запроваджується вперше в історії Литви після відновлення незалежності. Вона наголосила, що одні обмеження діятимуть для мігрантів, які незаконно перетнули кордон, інші – для жителів Литви.

Буде обмежено рух транспортних засобів у прикордонній зоні без дозволу прикордонників, діятиме заборона на в’їзд на цю територію для мешканців, за винятком місцевих жителів, а також тих жителів, у кого на цій території є нерухомість та документи, що підтверджують це.

На території, де запроваджується надзвичайний стан, спеціальні служби зможуть перевіряти транспортні засоби та осіб, їхні речі на предмет незаконного зберігання зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин, вони зможуть затримувати порушників закону, тут також будуть заборонені збори.

Під час дії надзвичайного стану мігранти, які незаконно потрапили до Литви, будуть обмежені в праві на листування й телефонні розмови, за винятком можливості звернення до державних відомств та установ.