Литва стягує додаткові сили на кордон із Білоруссю

Поліція Литви направила додаткові сили на кордон із Білоруссю в допомогу прикордонникам після початку дії на цій території надзвичайного стану, проте точна чисельність співробітників поліції не озвучується.

“Вони приходять на допомогу прикордонникам, які охороняють кордон, і ще один момент – з метою здійснення заходів, передбачених законом про НС”, – сказав у середу генеральний комісар поліції Литви Ренатас Пожела агентству BNS.

Він повідомив, що направити додаткові сили попросили поліцію в прикордонному відомстві.

При цьому Пожела не назвав точну цифру співробітників поліції. За його словами, співробітників поліції було направлено “з урахуванням конкретного прохання прикордонників саме для цього регіону”.

Польща, Литва та Латвія в останні місяці фіксують великий потік нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. У Євросоюзі звинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос біля кордонів Євросоюзу, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу й Африки, які намагаються потрапити в Європу, але отримують відмову.

Країни Балтії звинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це “гібридною агресією”. Такої позиції дотримується і Єврокомісія.

Сейм (парламент) Литви запровадив режим надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю з півночі 10 листопада. НС запроваджується на місяць з 10 листопада на ділянці кордону й на території, віддаленій від кордону на 5 км углиб країни, а також у місцях розселення мігрантів у Кібартаї, Мядінінкаї, Пабраді, Руклі та у Вільнюсі.

НС запроваджується за пропозицією уряду і за поданням голови сейму Вікторії Чміліте-Нільсен через критичну ситуацію з напливом іноземців.