Викладачі Івано-Франківщини хотіли працювати з фейковими COVID-сертифікатами

В Івано-Франківській області у викладачів навчальних закладів виявили підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію проти COVID-19.

Про це розповіли в поліції області.

Про підробку правоохоронцям повідомили працівники Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. За їх словами, під час перевірки міжнародних сертифікатів про вакцинацію, які надали адміністрації місцевих навчальних закладів, було виявлено низку фактів підроблення паспорту вакцинації від коронавірусної інфекції COVID-19 у працівників навчальних закладів.

“Йдеться про відсутні їхні дані про вакцинацію в електронній системі охорони здоров’я, а також печатки та підписи лікарів не відповідають дійсності. В ході слідчих дій поліцейські вилучили підроблену документацію та розпочали досудове розслідування за ч. 4 ст. 358 (Використання завідома підробленого документа) Кримінального кодексу України”, – кажуть у поліції.

Правоохоронці вкотре наголошують, що використання недійсних сертифікатів про вакцинацію чи результатів ПЛР-тестування є злочином.