Ткаченко написав заяву на відставку з посади голови Мінкульту

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко написав заяву про відставку.

Про це він сам повідомив у Facebook.

«Сьогодні написав заяву про відставку. Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності», – написав Ткаченко.

За словами міністра, таке рішення прийняли замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій. Ткаченко заявив, що це не поодинокий випадок.

«Наприклад, згідно управлінської реформи, на початку року урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось», – заявив Ткаченко.

Крім того, за словами міністра, якщо передача Держкіно стала для нього останньою краплею, то передостанньою була – бюджет на культуру-2022.

Олександр Ткаченко був призначений міністром культури та інформаційної політики у червні 2020 року.

До цього Ткаченка обрали до Верховної Ради від Слуги народу.

Також він 11 років очолював холдинг 1+1 медіа, який належить олігарху Ігорю Коломойському.