СБУ вивчає можливу причетність Порошенка до справи про держзраду – Баканов

Служба безпеки України (СБУ) почала перевірку можливої причетності колишнього президента Петра Порошенка та екс-голови Національного банку (НБУ) Валерії Гонтаревої до справи про державну зраду.

Про це повідомив у четвер глава відомства Іван Баканов.

“Відповідна версія перевіряється”, – сказав Баканов.

Він повідомив, що кримінальна справа зареєстрована, проте відмовився розкрити інші деталі і не став уточнювати, чи є вже результати цієї перевірки.

Гонтарева зараз проживає за межами України.

Раніше Порошенко, який зараз є депутатом Верховної Ради, повідомив, що проти нього на даний момент розслідується 90 кримінальних справ. При цьому, за даними соціологічних опитувань, він займає друге місце за популярністю серед українських політиків після нинішнього президента Володимира Зеленського.

Ініціатором більшості кримінальних справ щодо Порошенка є адвокат Андрій Портнов – екс-заступник глави Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича. За його заявою Держбюро розслідувань (ДБР) відкрило справу про можливу держзраду з боку Порошенка через підписання ним Мінських угод. Також проти Порошенка відкрито кримінальну справу через так звані плівки Деркача – аудіозаписи, які оприлюднив позафракційний депутат Андрій Деркач. За даними адвокатів, справу порушено за статтями про держзраду і зловживання владою. У жовтні 2021 року Генпрокуратура України заявила, що Порошенко може бути причетний до організації поставок вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу в 2015 році. Сам екс-президент відкидає звинувачення, називає їх політичною помстою.