У деяких областях України можуть запровадити надзвичайний стан – Монастирський

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю у прикордонних областях України можуть запровадити надзвичайний стан.

Про це міністр повідомив на брифінгу за результатами наради у Луцьку щодо захисту державного кордону.

За його словами, стратегічна мета України на два найближчі роки – будівництво державного кордону, на що передбачені кошти в бюджеті 2022 року. У разі ж необхідності “швидкої відповіді на масову присутність мігрантів”, Монастирський повідомив, що на цих ділянках будуть зводитися тимчасові споруди. Міністр зазначив, що зараз проводяться відповідні підготовчі роботи, визначені місця дислокації особового складу для посилення Прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції, налагоджена взаємодія з іншими підрозділами територіальної оборони, громадських формувань з охорони громадського порядку.

“І саме вони будуть в координації захищати наш державний кордон. Ми бачимо, для цього буде необхідність. Як сказав секретар РНБО, пропрацьовані різні сценарії цих дій, аж до тих, щоб запроваджувався надзвичайний стан у цих прикордонних областях”, – сказав глава МВС.

При цьому він додав, до охорони кордону з Білоруссю не планують залучати військових зі сходу та півдня країни.

Раніше, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні. За його словами, за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі перебувають “вже близько 16 тис. осіб – так званих біженців”.