Китай будує спеціальне судно для морських пусків космічних ракет-носіїв

У Китаї проводиться робота з будівництва спеціального судна для морських пусків космічних ракет-носіїв.

Про це повідомило видання Space.com.Китайцы построят плавучий космодром
Вказано, що габарити “корабля нового типу” становлять 162,5×40 метрів. Судно використовуватимуть поблизу нового космодрому біля міста Хайян у східній провінції Шаньдун. Його планують ввести в експлуатацію у 2022 році.

Судно буде оснащене обладнанням для підтримки пусків ракет-носіїв Чанчжен-11, більших ракет – Smart Dragon та майбутніх носіїв на рідкому паливі.

У майбутньому нове судно планується використовувати як посадочну платформу для перших ступенів ракет-носіїв аналогічно тому, як це робить компанія SpaceX для посадки перших ступенів Falcon 9 і Falcon Heavy.

Стверджується, що морський старт забезпечить Китаю більше варіантів виведення кораблів у космічний простір. А гнучке позиціонування стартового майданчика полегшує вибір оптимальної траєкторії польоту, щоб відпрацьовані щаблі ракет падали в море, а не на сушу, де можуть постраждати люди.

Китай уже здійснив два пуски ракет Чанчжен-11 із акваторії Жовтого моря, для чого використовувалися переобладнані баржі. Це дозволило Китаю стати третьою країною, яка здійснила запуск космічної ракети з плавучої платформи. До цього подібні старти реалізовували в Росії та США.

На початку року повідомлялося про намір Китаю провести два-три морські запуски ракет Чанчжен-11, але досі жоден із них не відбувся.

Цього року Китай вже виконав 41 запуск ракет-носіїв, встановивши новий національний рекорд. Для порівняння, США поки що виконали 39 пусків.