Саакашвілі знепритомнів на 49-й день

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який оголосив голодування, втратив свідомість після зустрічі з адвокатами в тюремній лікарні.

Про це журналістам заявив його адвокат Бека Басілая, його слова наводить редакція “Луна Кавказу”.

За словами Басілаї, після цього політика винесли із приміщення на ношах. Пізніше він повідомив, що стан колишнього президента стабілізувався. “Не можу робити медичних оцінок, але він був у дуже тяжкому стані”, – заявив адвокат.

Саакашвілі тримає голодування з 1 жовтня. Спочатку він вимагав припинити своє кримінальне переслідування. Тепер – перевести його до громадянської лікарні із тюремної. Політика було заарештовано після прибуття до Грузії, де заочно засуджено у двох кримінальних справах. Зараз у країні розпочався ще один суд, де він – обвинувачений.

Опозиція наполягає, що переслідування політика має виключно політичний характер. На підтримку Саакашвілі голодують 10 депутатів парламенту та один із лідерів опозиційної партії “Єдиний національний рух”.

До його звільнення закликали низку депутатів Євросоюзу та колишні президенти Латвії та України. Щоб звільнити колишнього президента, указ про його помилування має підписати чинний глава держави Саломе Зурабішвілі. Вона кілька разів заявила, що цього не робитиме.