У США закликали не допустити введення в дію «Північного потоку-2»

 

Найбільш високопоставлений республіканець у Комітеті Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол та співголова Українського кокусу Конгресу Марсі Каптур виступили із заявою у зв’язку з тимчасовим призупиненням сертифікації трубопроводу «Північний потік-2».

Нинішня заява є відгуком на те, що компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором трубопроводу, створює дочірню компанію для експлуатації частини трубопроводу через територію Німеччини.

Раніше Маккол та Каптур ініціювали двопартійну поправку до Закону про національну оборону (NDAA) на 2022 фінансовий рік. Відповідно до неї передбачається запровадження обов’язкових санкцій щодо Nord Stream 2AG. У вересні Палата представників ухвалила Закон про національну оборону на 2022 фінансовий рік із запровадженням нових санкцій проти «Північного потоку-2», а зараз прийняття відповідної поправки очікується в Сенаті.

«Спроби компанії Nord Stream 2 AG, яку контролює Кремль, провести поверхневу реструктуризацію з метою підірвати правила ЄС не повинні нікого вводити в оману, – наголошують законодавці. – Цей проект трубопроводу, який реалізує зловмисний вплив Росії, має бути не просто відкладений, а зупинений раз і назавжди».

«Не можна миритися з загрозою Києву і нашим союзникам із Центральної та Східної Європи, що продовжується, особливо в момент, коли російські війська і військова техніка концентруються на кордоні з Україною», – пояснюють Маккол і Каптур.

«Санкції по “Північному потоку – 2”, включені до Закону про національну оборону, схвалений Палатою представників, не дозволять ввести в дію трубопровід і послаблять шляхи Кремля на європейських енергетичних ринках у момент, коли Європа стикається з викликаною Кремлем газовою кризою. На карту поставлено безпеку наших трансатлантичних союзників, і Сенат зобов’язаний діяти», – наголошується у документі, повідомляє Голос Америки.