Прем’єр Польщі заявив, що на території Білорусі залишаються понад 10 тис. мігрантів

Мігранти, що знаходяться в Білорусі, почали повертатися на батьківщину, але більше 10 тис. як і раніше залишаються в країні.

Про це заявив у неділю прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на спільній прес-конференції в Ризі з главою уряду Латвії Крішьянісом Каріньшем.

“Кілька тисяч чоловік, в цілому більше 10 тис. чоловік, як і раніше залишаються на території Білорусі”, – сказав він.

“Перший транспорт з кількома сотнями мігрантів, які побажали повернутися в країни походження, полетів назад в ці країни”, – вказав Моравецький, підкресливши, що такі рішення про повернення приймають ті, хто бачить безнадійність ситуації, що склалася.

Як стверджує глава польського уряду, той факт, що в останні два дні мігранти були переведені владою Білорусі з лінії кордону в логістичні центри, свідчить про те, що ці люди використовуються білоруським керівництвом в політичних цілях. “Це показує, що ці люди стали інструментом в руках влади в Мінську”, – вважає Моравецький.

“Варто підкреслити, що ми затримали вже близько 400 контрабандистів людей. Це особи різної національності, в тому числі західноєвропейських, близькосхідних”, – розповів польський прем’єр, висловивши думку, що в міграційній кризі на польсько-білоруському кордоні бере участь міжнародна мафія.

Криза на кордоні Білорусі з Латвією, Литвою і Польщею, куди з початку року кинулися мігранти, різко загострилася 8 листопада. Кілька тисяч людей підійшли з білоруського боку до польського кордону, деякі з них спробували потрапити на територію Польщі, зламавши загородження з колючого дроту. В останні дні мігранти здійснюють спроби перетнути кордон в групах по кілька десятків або сотень людей. Більшість таких спроб польські служби припиняють. Країни ЄС звинувачують Мінськ у навмисній ескалації кризи і закликають до введення санкцій. Лукашенко заявляє, що в цій ситуації винні самі країни Заходу, через дії яких люди тікають від війни.