Екзитполи: Румен Радев перемагає у другому турі президентських виборів у Болгарії

Чинний президент Болгарії Румен Радев перемагає на виборах глави держави.

У другому турі голосування, за даними різних соціологічних агентств, він набирає близько 64% голосів виборців, його опонент Анастас Герджиков отримав 34% голосів, близько 2% виборців голосували проти всіх.

За даними соціологічного агентства Gallup International, за Радева віддали свої голоси 65,7% виборців, згідно з інформацією Alpha Research, його кандидатуру підтримали 63,7%, екзитпол “Тренд” показує, що чинний глава держави отримав 64,5%. Відповідно за Герджикова голосували 31,4%, 33,1% і 30,9%.

Соціологи відзначають рекордно низьку виборчу активність, у другому турі голосування взяли участь 33,7% виборців. “Громадяни втомилися від виборів, від пандемії, маніпуляцій і режисованих скандалів. А наша нищівна перемога в першому турі заспокоїла безліч людей, які вирішили, що сенсу голосувати немає, так як переможець ясний”, – сказав Радев, коментуючи низьку активність виборців.

Соціологи Gallup International стверджують, що за Радева голосували виборці Болгарської соціалістичної партії, партії “Є такий народ” і коаліції “Продовжуємо зміни”, а за Герджикова виборці партії “Громадяни за європейський розвиток Болгарії” і руху за права і свободи.

Радев за підсумками першого туру, який відбувся 14 листопада, отримав 49,41% голосів виборців. Герджиков – 22,82%. Для перемоги у другому турі достатньо отримати просту більшість голосів виборців, підсумки голосування від явки виборців не залежать.

Голосування у другому турі виборів президента завершилося в неділю в Болгарії о 20:00 за місцевим часом. У країні закрилося понад 13 тис. виборчих дільниць, а виборчкоми приступили до підрахунку голосів.

За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК), активність виборців до 16:00 склала 24,12%, в голосуванні взяли участь близько 1,6 млн осіб, що, за оцінкою експертів, є рекордно низьким показником. Серйозних порушень на виборах не зареєстровано.