Законодавці закликали ухвалити закон про захист конфіденційності даних споживачів

П’ять американських законодавців закликали до ухвалення федерального закону про конфіденційність споживачів після публікації минулої п’ятниці матеріалу агентства Reuters, що стосується діяльності компанії Amazon зі збору особистих даних споживачів.

«Компанія Amazon розпочала ганебну кампанію зі скасування законодавства про конфіденційність, у той час як належні їй пристрої… спостерігають за нашим життям», – написав у п’ятницю в «Твіттері» сенатор-демократ Річард Блюменталь, який брав участь у двопартійних переговори щодо законодавства про конфіденційність.

“Тепер це класичний хід великих технологічних компаній: використовувати гроші та армії лобістів для прихованої боротьби зі значними реформами, публічно заявляючи про свою підтримку”, – зазначає законодавець.

За його словами, викриття, які стали оприлюдненими, наголошують на необхідності двопартійних дій щодо посилення захисту конфіденційності.

Сенатор-демократ Рон Уайден, який протягом останніх років вніс кілька законопроектів щодо конфіденційності, заявив, що, як показала публікація Reuters, компанії, у тому числі Amazon, «витрачають мільйони на послаблення законів штатів», сподіваючись, що Конгрес також пом’якшуватиме. федеральне законодавство із цього приводу, «поки воно стане марним».

“Конгресу необхідно довести неправоту Amazon і ухвалити закон, який, нарешті, не даватиме великим корпораціям вчиняти зловживання при використанні наших особистих даних”, – підкреслив Уайден.

Компанія Amazon не відповіла прямо на критику на свою адресу з боку законодавця. Вона лише підтвердила свою заяву, наведену в публікації Reuters, зазначивши, що надає перевагу федеральному законодавству про конфіденційність «клаптевій ковдрі» нормативних актів на рівні штатів. Компанія висловилася за ухвалення федерального закону про конфіденційність, що вимагає «транспарентності щодо обробки даних, що забороняє продаж особистих даних без згоди та гарантує, що споживачі мають право вимагати доступ до своєї особистої інформації та видаляти її».

Член Палати представників Джен Шаковскі (також належить до Демократичної партії), яка очолює Підкомітет із захисту прав споживачів, констатувала, що викриття Reuters показують, як Amazon працює над блокуванням законодавства про конфіденційність споживачів, «заявляючи про підтримку» подібних правил.

Сенатор-республіканка Марша Блекберн і конгресвуман Сюзан Делбені (демократ) також заявили, що висновки Reuters свідчать про необхідність дій із захисту споживачів на федеральному рівні.