Драгі та Путін обговорили Україну та постачання газу до Європи

Розмова прем’єр-міністра Італії з російським президентом відбулася на тлі напруженості на кордоні Росії та України, де Кремль розмістив близько 100 тисяч військовослужбовців.

У Москві наростання напруженості навколо України порівняли із ситуацією, що передувала війні 2008 року, коли російські війська вторглися до Грузії.

Путін сказав Драгі, що Україна не виконує своїх зобов’язань у рамках Мінських угод та досягнутих у нормандському форматі домовленостей, наголошується у прес-релізі Кремля.

«Особливе занепокоєння викликають провокаційні кроки української сторони щодо навмисного загострення ситуації на Донбасі, зокрема застосування заборонених мінським «Комплексом заходів» озброєнь», – заявив президент Росії італійському прем’єр-міністру.

Сполучені Штати та Туреччина поставили Україні протитанкові ракети Javelin та ударні безпілотники. Союзники США НАТО в Європі також активно підтримують Україну у військовій сфері.

Київ заявляє, що покращує свою обороноздатність для захисту від можливої ​​російської агресії. Так, за даними української розвідки, Москва може розпочати широкомасштабний наступ у січні-лютому наступного року. Кремль звинувачує Україну в провокаціях, заявляючи, що їй постачалася значної кількості зброї, зокрема високотехнологічної.

Путін також сказав Драгі, що Росія готова забезпечити безперебійне постачання природного газу до Європи, зокрема трубопроводом «Північний потік – 2».

Минулого тижня Німеччина тимчасово призупинила процес його сертифікації, створивши нову перешкоду на шляху реалізації проекту, що, своєю чергою, призвело до зростання ціни на газ у регіоні.