Україна отримала 700 млн. доларів від МВФ

Рішення про виділення Україні траншу ухвалили 22 листопада. Гроші надійшли на рахунки Нацбанку.

Україна отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by у розмірі $699 млн. Про це повідомила прес-служба Національного банку.

“24 листопада 2021 року Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі SDR500 (еквівалент $699 млн), – йдеться у повідомленні.

Отримані від МВФ кошти будуть спрямовані на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID-19, повідомив президент України Володимир Зеленський. Своєю чергою українське міністерство фінансів повідомило, що ці гроші підуть на забезпечення макроекономічної стабільності та будуть використані для фінансування дефіциту бюджету.

Водночас, згідно з рішенням МВФ, українська влада взяла на себе зобов’язання повернути податково-бюджетну політику в режим, що відповідає середньостроковій стійкості боргу, захищаючи при цьому соціально вразливі верстви населення, зміцнюючи управління доходами.

Також Україна пообіцяла забезпечити незалежність центрального банку та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня. Київ має забезпечити фінансове здоров’я банків, зокрема через належне управління, щоб відновити надійне банківське кредитування приватного сектора.

Крім того Україна пообіцяла боротьбу з корупцією, судову реформу та зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці з метою покращення ділового середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.

18-місячна програма stand-by, затверджена в червні 2020 року, передбачає виділення для України близько п’яти мільярдів доларів. Перший транш фінансування у обсязі 2,1 мільярда доларів був наданий одразу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми. Розміри другого і третього траншу – по 700 мільйонів доларів, третього – 560 мільйонів доларів, четвертого – 980 мільйонів доларів.

Однак обумовлений графік було порушено, а фінансування призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань. У червні-липні Верховна Рада ухвалила кілька важливих законів, про які йшлося в меморандумі з МВФ. Крім Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), йдеться також про закони про поліпшення корпоративного управління в банківській сфері (№4367), правки до закону “Про гарантування вкладів” (№4546), а також про ухвалені в першому читанні законопроєкти про приєднання “Ощадбанку” до Фонду гарантування вкладів фізосіб і про вдосконалення корпоративного управління.