Байдену зробили хірургічну операцію

Медики ідентифікували поліп, видалений у президента США Джо Байдена під час колоноскопії, як трубчасту аденому – доброякісне, але потенційно передракове утворення, що не потребує в даний час подальшого втручання, йдеться в повідомленні лікаря Білого дому Кевіна О’Коннора.

Байден минулого тижня проходив медичне обстеження, за підсумками якого лікарі зробили висновок, що стан його здоров’я дозволяє без всяких обмежень виконувати обов’язки глави держави і верховного Головнокомандувача.

“У президента Байдена був видалений з висхідної кишки 3-міліметровий доброякісний на вигляд поліп… Взятий на гістологічне дослідження зразок був ідентифікований як трубчаста аденома, схожа з поліпом, який у нього видаляли в 2008 році”, – йдеться в прес-релізі, який був поширений через журналістський пул Білого дому за згодою пацієнта.

О’Коннор пояснив, що трубчаста аденома є доброякісним і повільно зростаючим утворенням, але вважається “потенційно передраковим пошкодженням, яке в даний час не вимагає додаткового втручання”.

Байдену, якому в суботу виповнилося 79 років, показано “планове спостереження”. “Як правило, повторна колоноскопія рекомендована через сім-десять років”, – наголошується в документі.

Під час колоноскопії Байден перебував під наркозом і на час процедури передавав повноваження віце-президенту Камалі Харріс.