З космодрому Плесецьк в Архангельській області відбувся запуск ракети-носія Союз-2.1Б

У Росії з космодрому Плесецьк в Архангельській області здійснено успішний запуск ракети-носія Союз-2.1Б з космічним апаратом в інтересах Міноборони РФ.

Про це повідомляє Інтерфакс у четвер, 25 листопада.Росія запустила ракету Союз із військовим супутником

“Запуск відбувся о 4:09 за московським часом (3:09 за Києвом – ред.) з пускової установки №4 майданчика №43 державного випробувального космодрому Міноборони РФ Плесецьк. Усі передстартові операції та старт ракети пройшли у штатному режимі. Кошти наземного автоматизованого комплексу управління здійснювали контроль проведення пуску та польоту Союзу-2.1Б”, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що виведення космічного апарату на розрахункову орбіту розгінним блоком Фрегат займе кілька годин, зазначили у Міноборони РФ.

За даними ЗМІ, ракета-носій має вивести на орбіту апарат Єдиної космічної системи Тундра, який призначений для виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Орбітальне угруповання у перспективі складатиметься з десяти апаратів Тундра, розгортання яких має бути здійснено до 2022 року. У 2015, 2017 та 2019 роках на орбіту було виведено перші три нові апарати системи попередження про ракетний напад (СПРН) – ЕКС-1, ЕКС-2 та ЕКС-3 (позначені як Космос-2510, Космос-2518 та Космос-2541).

Супутники Тундра приходять на зміну апаратам супутникової системи виявлення стартів міжконтинентальних балістичних ракет із континентальної частини США – Око та Око-1.

За даними з відкритих джерел, на відміну від старих супутників системи Око нові апарати ЕКС Тундра здатні відстежувати не лише самі запуски балістичних ракет із земної та водної поверхні, а й визначати параметри їхньої балістичної траєкторії та ймовірні райони ураження. Крім того, система бойового управління, що є на борту нових апаратів, дозволяє віддавати через супутники сигнал про необхідність нанесення удару у відповідь по противнику.