Нацбанк представив проєкт з розвитку сталого фінансування до 2025 року

Національний банк розробив дорожню карту з метою розвитку сталого фінансування на період до 2025 року.

Про це розповів голова НБУ Кирило Шевченко на презентації політики НБУ з розвитку сталого фінансування до 2025 року.

За його словами, політика Нацбанку з розвитку сталого фінансування передбачає чотири складові.

«Перша складова політики – імплементація екологічних, соціальних та управлінських факторів в діяльність фінансових установ. Для банків ці фактори стануть частиною системи корпоративного управління від початку 2022 року, а для небанківських фінустанов – з кінця 2024 року», – наголосив Шевченко.

Друга складова – це управління екологічними та соціальними ризиками.

«Ми плануємо інтеграцію управління переліченими ризиками в загальну систему управління ризиками фінансових установ для банків з 2023 року, для небанківських установ з кінця 2024 р. Це на постійній основі забезпечить виявлення, моніторинг, контроль та пом’якшення таких ризиків на кожному етапі роботи з проектами, а також і в безпосередній діяльності цих установ», – зазначив голова НБУ.

Третьою складовою стане оцінка та відбір проєктів для фінансування з урахуванням їх ролі в сталому розвитку.

Відбираючи проєкти для фінансування, фінустановам необхідно буде оцінювати їх вплив на екологію, сталість економічної діяльності та енергоефективності. Фінустановам потрібно буде також розкривати інформацію щодо технічних критеріїв та класифікації, таксономії економічної діяльності, екологічних, соціальних та управлінських показників, на основі яких здійснено оцінку та відбір таких проєктів.

Четверта складова – це обов’язкове розкриття фінустановами інформації про сталий характер їх діяльності.

«Ми розробимо рекомендації з розкриття такої інформації, для банків до кінця 2023 року, для небанків – до кінця 2024 року», – зауважив голова НБУ.

Він також додав, що це комплексний документ із чіткими діями та термінами, метою якого є формування цілісного бачення розвитку сталого фінансування в Україні до 2025 року.