Renault і TheArsenal створили прототип аеротаксі

Французькі компанії Renault та TheArsenal показали прототип одномісного аеротаксі Air4, побудованого за класичною конструкцією квадрокоптера, але виконаного у стилі ретро-моделі Renault 4.

Відео польоту апарату опублікували на офіційному YouTube-каналі автовиробника.Renault показали автомобіль-квадрокоптер

В останні кілька років десятки компаній почали розробляти аеротаксі – невеликі літальні апарати з вертикальним зльотом та посадкою, розраховані на перевезення одного або кількох пасажирів на порівняно невеликі відстані (як правило, у межах міста). Вигляд і деякі деталі цих апаратів відрізняються від проекту до проекту, але практично всі вони формою нагадують швидше вертольоти, ніж автомобілі, навіть коли творці називають їх літаючими автомобілями.

Renault і TheArsenal створили прототип аеротаксі, який виглядає саме як класичний автомобіль із доданими гвинтами. Візуально корпус аеротаксі дуже схожий на стару модель Renault 4, яка у різних версіях випускалася з 1961 до 1994 року. Кузов, як і майже всі інші несучі частини апарату, виготовлені з вуглепластику. Пілот може підняти його та сісти у невелику кабіну з кріслом. На фотографії з прес-релізу не ясно, чи керує пілот польотом: у кабіні є крісло, монітор і місце для шолома, але не видно органів управління. Крім того, компанії показали лише зліт без людини усередині:

На борту апарата знаходяться чотири ротори загальною тягою 3,7 кілоньютона. Вони живляться від чотирьох літій-полімерних акумуляторів ємністю по 22 ампер-години. Згідно з розрахунками, аеротаксі може розганятися до 26 метрів за секунду, але швидкість програмно обмежена 4 метрами за секунду. Висота польоту також обмежена 15 метрами, хоча технічно може піднятися на 700 метрів.