Головний інфекціоніст США попередив про загрозу п’ятої хвилі коронавірусу

Головний американський інфекціоніст Ентоні Фаучі попередив, що США може загрожувати нова, вже п’ята за рахунком хвиля COVID-19, і припустив, що людству ніколи не вдасться повністю зжити цю хворобу.

У численних інтерв’ю, які Фаучі дав у неділю, він назвав неминучим проникнення в США нового “Омікрон”-штаму, але закликав не піддаватися паніці. На його думку, не виключено, що діючі вакцини виявляться цілком ефективні в боротьбі з новим різновидом коронавірусу, а викликається нею хвороба буде протікати в легкій формі.

Незважаючи на те, що названий штам в США поки не виявлено, Фаучі звернув увагу на те, що захворюваність зростає з 70-75 тисяч випадків на добу до 80 тисяч.

“Безумовно, є ймовірність виходу на п’яту хвилю. А п’ята хвиля… буде залежати від того, що ми зробимо в діапазоні від найближчих декількох тижнів до пари місяців”, – сказав Фаучі в інтерв’ю CBS.

Він закликав вакцинувати мільйони американців, які ще не прищепилися від коронавірусу, і ревакцинувати тих, у кого з часом знизився імунітет. Фаучі попередив, що знищити коронавірус повністю – завдання нездійсненне, і необхідно прагнути до контролю над його поширенням. “Я не думаю, що ми його викорінимо. Нам вдалося викорінити тільки одну людську інфекцію – віспу… Так що ми орієнтуємося на контроль. Контроль – це досить широкі рамки. Не хотілося б контролювати на рівні 70-80 тисяч (захворювань). Я емпірично сказав, що хотів би зниження до менше 10 тисяч”, – сказав Фаучі.