Президент доручив Кабміну, СБУ та РНБО розглянути відповідність режиму в’їзду росіян в Україну потребам нацбезпеки

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про обмеження права на в’їзд на територію України громадян Російської Федерації, подану активістом Сергієм Стерненком, яка зібрала понад 25 тисяч підписів громадян України.

“Від початку агресії Російської Федерації проти України навесні 2014 року було запроваджено низку заходів для посилення контролю на українсько-російському кордоні та забезпечення національних інтересів України у сфері безпеки та оборони”, – йдеться у відповіді на петицію, оприлюдненій на сайті глави держави.

Уточнюється, що серед таких заходів, зокрема, ініційоване в 2015 році зупинення дії окремих положень угоди між урядом України та урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України та Росії, а також скасування можливості в’їзду громадян Росії в Україну на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження (для дітей молодше 14 років).

Крім того, президент нагадав, що з 1 січня 2018 року Державна прикордонна служба України запровадила фіксацію біометричних даних іноземців, зокрема громадян Росії, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, що передбачає, зокрема, сканування відбитків пальців.

Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, зокрема громадянами Російської Федерації, підрозділи охорони державного кордону відокремлюють осіб, які можуть належати до груп ризику, і вживають додаткових заходів з метою недопущення в Україну тих, хто може бути причетним до провокаційних або неправомірних дій на території нашої держави. За наявності правових підстав подорожуючим забороняється в’їзд в Україну у визначеному законодавством порядку.

За словами Зеленського, запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення й аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з точки зору безпекових аспектів і можливих соціальних наслідків нововведень.

“З урахуванням викладеного я надіслав петицію прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю, секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Данілову та главі Служби безпеки України Івану Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Російської Федерації потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів”, – ідеться у відповіді на петицію.