У США суд призупинив обов’язкову вакцинацію медиків від COVID-19

Федеральний суддя в американському штаті Луїзіана Террі Дауті виніс попередню загальнонаціональну судову заборону на розпорядження адміністрації президента Джо Байдена про обов’язкову вакцинацію від коронавірусу мільйонів медичних співробітників, випливає з судових документів.

Йдеться про постанову, яка передбачає обов’язкову вакцинацію медичних співробітників, які працюють в різних медичних установах і отримують фінансування через програми Medicare і Medicaid.

“Немає жодних сумнівів у тому, що введення обов’язкової вакцинації для 10,3 мільйона медичних працівників – це те, що має бути зроблено Конгресом, а не урядовою установою”, – зазначено в судовому документі.

Підкреслюється, що навіть якщо відповідний акт буде прийнятий в Конгресі, ще неясно, чи буде він конституційним.

“Під час пандемії, такої як нинішня, ще більш важливо забезпечити виконання принципу поділу влади, передбаченого в нашій конституції, щоб уникнути утиску наших свобод”, – йдеться в документі.

Раніше суд Міссурі заблокував розпорядження адміністрації США про обов’язкову вакцинацію медпрацівників на території 10 штатів. У рішенні за позовом, поданим до Федерального суду від штатів Міссурі, Небраска, Арканзас, Канзас, Айова, Вайомінг, Аляска, Нью-Гемпшир, Південна Дакота і Північна Дакота, зазначалося, що державні програми медичного страхування не мають повноважень від Конгресу на вимогу вакцинації співробітників.