Учасники акції протесту оголосили вимоги: відставка Зеленського та дострокові парламентські вибори

Учасники акції протесту “Захисти Україну – зупини переворот” оголосили низку вимог до чинної влади, серед яких – відставка президента Володимира Зеленського та дострокові вибори жо парламенту.

Про це з трибуни оголосив представник опозиції Юрій Гудименко.

На Майдане собрались около двух тысяч человек. Они требуют отставки Ермака | Українські Новини

“Ми потребуємо повного перезавантаження влади і всебічного розслідування її злочинів. Вимагаємо незгайного звільнення з займаних посад Єрмака, Демченка та інших агентів впливу Російської Федерації.

Ми вимагаємо перевиборів до Верховної Ради для забезпечення формування державницької коаліції. Ми вимагаємо відставки президента Зеленського”, – виголосив Гудименко.

Учасники акції вигуками підтримали вимоги. Скандували “Зелю – геть!”.

Гудименко додав, що опозиційні сили готові взяти на себе керування країною.

“Ми ініціюємо створення координаційної ради української опозиції, яка буде спрямовувати зусилля парламентських і позапарламентських сил у дусі єдності та взаєморозуміння. Закликаємо всі державницькі сили до спільного формування такої платформи.

Починаємо безстрокову кампанію за повне перезавантаження влади і повернення України на шлях реформ, звільнення окупованих територій і євроатлантичної інтеграції”, – заявив спікер.

Також на Майдані виступив екссекретар РНБО (2014-2019) Олександр Турчинов.

“Минуло вісім років — і в Україні знову повертається цензура, знову повертається панування брехні, знову повертається використання силових структур проти політичних опонентів, знову повертається брехливе і несправедливе правосуддя. Зеленський і його влада, як губка, всмоктує в себе все найгірше, що було в режиму Януковича. Я запізнився на Майдан, тому що був пішки змушений іти від площі Слави сюди, тому що вони заблокували весь печерський периметр, з переляку заблокували. Вони навіть в дрібницях повторюють Януковича.

Ви пам’ятаєте, 1 грудня, щоб зайняти Майдан, він (Віктор Янукович — ред.) почав тут монтувати новорічну ялинку. “Йолку”. Не ялинку. І тепер на Банковій з переляку вони почали монтувати ковзанку новорічну, бо, не дай Боже, опозиція прийде і подивиться їм в очі, і примусить згадати, хто вони є, ким вони були і ким вони залишаться”, — зазначив Турчинов.

Він наголосив, що відновити мир та порядок в Україні можна тільки за умови об’єднання всіх патріотичних сил.

“Для того, щоб змінити владу, для того, щоб поставити їх на місце, для того, щоб навести лад в рідній країні і захистити її, необхідне головне – єднання нації. Єднання нації – в цьому сенс нашої перемоги. І почати шлях до цього єднання ми повинні, продемонструвавши єдність опозиційних демократичних патріотичних сил.І саме тому я переконаний, що прийшов час створення координаційної ради об’єднаної опозиції, яка поведе патріотів-українців на штурм цієї зеленої, ганебної… поки що влади. Ми це будемо робити відповідно до Конституції. Ми це будемо робити відповідно до українських законів і права”, – підкреслив Турчинов.

Також виступив журналіст Юрій Бутусов. ВІн повідомив, що планує подати позов проти президента України Володимира Зеленського з вимогою відшкодування моральної шкоди, а отримані кошти обіцяє  передати українським військовим.

“Це зараз буде такий привід, така справа дуже важлива, яка покаже, чи існує в Україні правосуддя взагалі, чи ні. Я найближчими днями подаю позов проти пана Зеленського, якого мені важко називати верховним головнокомандувачем, але, на жаль, поки що це так… Так ось, я подаю позов”, – заявив журналіст.

За його словами він очікує виграти справу проти глави держави і хоче почути вибачення від Зеленського, який звинуватив його у смертях військових на Донбасі.

“І це буде позов, коли журналіст, якщо в Україні існує правосуддя взагалі, виграє справу у президента, і згідно з нашим законодавством, ви знаєте, брехун, визнаний судом, має відповісти за свою брехню і офіційно вибачитись на тому ж самому місці, на тому ж самому прямому ефірі і в тій самій локації. Я хочу сказати, що буде моральна шкода визначена, і президент Зеленський виплатить ці гроші. І ці гроші якраз підуть на допомогу українським воїнам на фронті. У пана Зеленського в Лондоні кілька квартир, 40 мільйонів доларів в офшорах, тож я сподіваюся, що в нього вистачить грошей на компенсацію моральної шкоди, яку завдав журналісту”, – підкреслив журналіст.