ЄС запроваджує санкції за провезення мігрантів через Білорусь

У четвер, 2 грудня, набувають чинності нові санкції ЄС проти причетних до доставки мігрантів до Білорусі для їхнього подальшого перекидання до зовнішніх кордонів Євросоюзу.

Комітет постійних представників країн-членів ЄС одноголосно підтримав пакет відповідних штрафних заходів, які тепер мають бути затверджені Радою ЄС. Оприлюднення рішення щодо санкцій в офіційному журналі ЄС заплановане на 2 грудня.

Під штрафні заходи підпадуть 17 осіб та 11 компаній. У списку санкцій значиться і білоруська державна авіакомпанія “Белавіа”. Вона надалі не зможе скористатися літаками, які здають у лізинг європейські компанії.

Цей захід має на меті завадити “Білавії” перевозити у великих кількостях людей із зон кризи до Білорусі для їх подальшого просування до країн Євросоюзу. Під санкції підпаде і сирійська авіакомпанія Cham Wings, яка також заробляє на транспортуванні мігрантів до Білорусі.

Протягом кількох тижнів тисячі мігрантів намагаються перетнути кордон Білорусі та потрапити до ЄС. Брюссель звинувачує білоруського правителя Лукашенка у навмисному перенаправленні потоків мігрантів із кризових регіонів до Мінська, щоб потім контрабандою ввозити їх до ЄС з метою дестабілізації ситуації на Заході. Щоб зупинити мігрантів, країни ЄС, які сусідять з Білоруссю, звели на своїх східних кордонах огорожі з колючого дроту.

Останніми днями ситуація на польсько-білоруському кордоні дещо стабілізувалася. Проте невеликі групи мігрантів ночами, як і раніше, роблять спроби прорватися до Польщі через загородження з колючого дроту на кордоні. Польська прикордонна служба повідомила, що в ніч проти 30 листопада було 134 спроби нелегального перетину кордону з боку Білорусі.

За даними Єврокомісії, до Євросоюзу з початку року переїхали через Білорусь уже майже вісім тисяч мігрантів. З них 4300 проникли до Литви, 3200 – до Польщі та понад 400 – до Латвії.