США до 2025 року вироблять 480 нових ядерних авіабомб

Сполучені Штати до 2025 року вироблять 480 нових тактичних ядерних авіабомб у модифікації B61-12, випливає з даних Федерації американських вчених.

Ця кількість перевищує арсенали ядерних боєприпасів, наявні в розпорядженні Китаю, Франції, Британії, Пакистану, Індії, Північної Кореї та Ізраїлю.

Ядерні авіабомби B61-12 є модифікацією попередніх версій боєприпасу B61-3, 4, 7 10 і 11. Вони призначені для оснащення стратегічних стелс-бомбардувальників B-2 Spirit і розроблюваних B-21 Raider, а також американських та інших натовських винищувачів-бомбардувальників в Європі.

За різними оцінками, наразі на європейському театрі військових дій США мають у своєму розпорядженні від 100 до 150 ядерних авіабомб для застосування тактичною авіацією.

Таким чином США мають амір утричі збільшити свій тактичний ядерний потенціал. Авіабомби призначені для оснащення тактичних винищувачів-бомбардувальників F-35а, F-15E і F-16C/D, F/A-18 і Tornado ВПС США та інших країн-членів НАТО.

Національне управління з ядерної безпеки США (NNSA) минулого тижня повідомляло, що виробництво нових ядерних авіабомб розпочалось наприкінці листопада на підприємстві Pantex (“Пентекс”) в штаті Техас. За наявними даними, США вже мають у своєму розпорядженні, щонайменше, десять таких нових боєприпасів.