В Європі протестували проти коронавірусних обмежень

Десятки тисяч людей у кількох містах Європи вийшли у суботу, 4 грудня, на протести проти коронавірусних обмежень, повідомляє агенція Reuters.

На тлі сплеску COVID-19 все більше країн вдаються до обмежувальних заходів для боротьби з поширенням коронавірусу.

Зокрема, у Відні, столиці Австрії, понад 40 тисяч людей пройшли маршем на знак протесту проти локдауну для невакцинованих та плану уряду зробити щеплення проти COVID-19 обов’язковими. Люди несли плакати з написами: “Я вирішу сам”, “Зробимо Австрію знову великою”, “Нові вибори”.

Марш супроводжували близько 1200 поліцейських. Повідомляється, що група протестувальників запустила у правоохоронців феєрверк. Деяких учасників маршу затримали.

Минулого місяця Австрія стала першою країною в Західній Європі, яка знову запровадила локдаун, який триватиме щонайменше 20 днів. Також влада країни планує з лютого зробити обов’язковим щеплення проти COVID-19.

У Нідерландах протестували проти нових обмежень

У нідерландському місті Утрехт кілька тисяч людей також виступили проти карантинних обмежень. Протестувальники несли плакати, зокрема, з написом “Медична свобода зараз!”.

Це була перша велика демонстрація в Нідерландах проти плану уряду посилити карантинні заходи. Зокрема, передбачається заборонити більшості нещеплених людей відвідувати бари, ресторани та інші громадські місця. Також планується призупинити роботу барів уночі та заборонити відвідування ресторанів і більшості магазинів. Ці плани наразилися на критику у парламенті країни та ще не були ухвалені.

У німецькому Франкфурті поліція у суботу розігнала демонстрацію за участю кількох сотень людей через те, що вони не одягли маски і не дотримувалися соціального дистанціювання. Повідомляється, що проти групи протестувальників, яка напала на правоохоронців, було використано палиці та перцеві балончики.

Також невеликі групи протестувальників зібралися в Берліні після того, як більш масштабну демонстрацію було заборонено.

Крім того, проти карантинних обмежень вийшло кілька тисяч людей у Гамбурзі, повідомляє агентство dpa. За підрахунками поліції, зібралося близько 5000 осіб. Демонстрація пройшла мирно.