“Економічний паспорт”: хто може претендувати на виплату і як її отримати

Виплати за економічними паспортами отримають громадяни, народжені з 1 січня 2019 року.

Про це в коментарі ДОМ розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Йдеться про 620 тисяч гривень кожному повнолітньому українцю.

Гроші до Фонду майбутніх поколінь почнуть надходити лише з наступного року. Як уточнює “Економічна правда”,перший державний внесок становитиме, попередньо, 21,8 млрд грн. Така сума має покрити внески у дві мінімальні зарплати за усіх дітей, народжених з 2019 по 2023 рік.

“Тому 2019 та 2020 роки додатково кладуться на плечі цього фонду. До того ж на суму виплат впливає тривалість нарахувань. Виходить, що у дитини, яка народилася з 1 січня 2022 року, є рівно 18 років до отримання своєї суми. А у того, хто народився з 1 січня 2019 року, менше років для акумуляції накопичень на особистому рахунку”, — пояснив Усенко.

Крім того, повнолітні громадяни, претенденти на виплату, повинні мати українське громадянство й проживати в Україні протягом останніх п’яти років.

Як отримати виплату

Фізично кошти отримати не вдасться. Їх можуть скерувати напряму на здобуття вищої і професійно-технічної освіти в Україні, власне житло чи пенсійні накопичення у недержавному пенсійному фонді.

На випадок важких хвороб передбачена можливість дострокового зняття коштів. У разі смерті учасника фонду, кошти отримає його спадкоємець без прив’язки до визначених законом цілей.