В Україні обмежили ввезення товарів з окупованого Криму

Мінреінтеграції визначило перелік товарів, заборонених або обмежених до перевезення через адміністративний кордон із анексованим Кримом.

Список товарів опубліковано на сайті міністерства у вівторок, 7 грудня.

Наказом визначено, що до переліку особистих речей, дозволених до переміщення через адмінкордон з Кримом, належать товари, що мають ознаки споживання, а також інші товари, що не мають ознак вживання, та переміщуються як особисті речі у ручній поклажі та супроводжуючому багажі.

Так, встановлено такі обмеження вартості/ваги/кількості при переміщенні інших товарів, що не мають ознак споживання: з територій, що контролюються Україною, на тимчасово окуповану територію – без обмежень; з тимчасово окупованої території на контрольовані Україною території – сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тис. грн або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування та непродовольчі товари – більш як 2 одиниці кожного найменування).

Також наказ регулює порядок перевезення грошей через адмінкордон із Кримом.

Так, фізособа може провозити не більше як 100 тис. грн, або еквівалентну суму у валюті. У разі наявності грошей понад ліміт необхідно надати підтверджуючий документ про походження коштів.