ЄС загрожує Росії санкціями за будь-яку нову агресію проти України

Європейський Союз перед початком відеосаміту президентів США та РФ Джо Байдена та Володимира Путіна посилив тиск на Москву.

На “будь-яку нову агресію та порушення міжнародного права” щодо країн ЄС або їхніх сусідів, зокрема України, Брюссель відреагує посиленням санкційного режиму, заявила у відеозверненні у вівторок, 7 грудня, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Вона різко розкритикувала “пересування російських військ та масштабне посилення підрозділів вздовж східного кордону України”.

У разі “порушення територіальної цілісності та суверенітету” України Євросоюз згуртовано підтримає владу в Києві, наголосила фон дер Ляйєн.

Крім того, колишня глава міністерства оборони Німеччини звинуватила Росію у залякуванні влади Молдови шляхом “маніпуляцій газовими постачаннями за часів високих цін на енергоносії”. Демократії мають захищатися від такої “цинічної геополітичної боротьби за вплив”, наголосила Урсула фон дер Ляйєн.

Раніше лідери Німеччини, США, Франції, Великої Британії та Італії висловили стурбованість масованим нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною. В. о. канцлера ФРГАнгела Меркель, президенти США та Франції Джо Байден та Емманюель Макрон, а також прем’єр-міністри Великобританії та Італії Борис Джонсон та Маріо Драгі під час відеоконференції ввечері 6 грудня висловили безумовну підтримку суверенітету та територіальної цілості, а також конструктивно сприяти реалізації Мінських угод та мирному врегулюванню конфлікту на сході України.

За словами офіційного представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, лідери п’яти країн також висловили повну підтримку зусиллям щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в рамках “нормандського формату” та домовилися тісно координувати свої подальші кроки.