Путін заявив Байдену про небезпечні спроби освоєння України з боку НАТО

Путін заявив Байдену про небезпечні спроби освоєння України з боку НАТО
Зазначається, що під час розмови Байден заявив про загрозливий характер пересування військ Росії біля кордонів України.

Також американський президент озвучив санкційні заходи, які США та їхні союзники були б готові застосувати у разі подальшої ескалації ситуації.

«Володимир Путін у відповідь наголосив, що не слід перекладати відповідальність на плечі Росії, оскільки саме НАТО робить небезпечні спроби освоєння української території та нарощує військовий потенціал у наших рубежів», – заявили у Кремлі.

У повідомленні йдеться, що у зв’язку з цим Росія зацікавлена ​​в одержанні надійних та юридично зафіксованих гарантій про виключення розширення НАТО на східному напрямку, а також у виключенні розміщення у суміжних з Росією країнах ударних наступальних систем озброєнь.

Президенти Росії та США домовилися доручити своїм представникам вступити у предметні консультації з даних чутливих питань.

Також Путін у розмові з американським лідером Джо Байденом висловив серйозне занепокоєння у зв’язку з діями Києва проти Донбасу.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Байден висловив стурбованість через нарощування військових сил Росії на кордоні з Україною.

Раніше стало відомо про завершення переговорів Путіна та Байдена.

Переговори проходили закритим каналом відеозв’язку протягом більше двох годин.