Кабмін призначив Романа Ващука новим бізнес-омбудсменом

Сьогодні Кабінет Міністрів призначив Романа Ващука новим бізнес-омбудсменом в Україні. Він переймає посаду від Марчіна Свєнчіцького, який став бізнес-омбудсменом у жовтні 2019 року.

Під керівництвом Марчіна Свєнчіцького Рада бізнес-омбудсмена розглянула понад 4000 скарг бізнесу. Протягом контракту, який закінчується 31 грудня 2021 року, пан Свєнчіцький підписав три нові меморандуми про співпрацю з державними органами і започаткував ефективний інструмент популяризації РБО серед бізнес-спільноти з фокусом на практичні інструменти взаємодії з державними органами та захист законних прав бізнесу.

З травня 2015 року Рада бізнес-омбудсмена розглянула 10 300 скарг підприємств на неправомірні дії державних органів та допомогла бізнесу повернути понад 20 млрд грн.

Ващук зазначив: «Я прагну застосувати свої знання про Україну і українців, накопичені протягом десятиліть, до проблем бізнесу тут і зараз і допомогти сформувати розумні системні рішення на майбутнє».

Роман Ващук – канадський дипломат, посол Канади в Україні з 2014 по 2019 рік. У 2011-2014 роках він був послом у Сербії, Республіці Північна Македонія та Чорногорії, сприяючи започаткуванню там нової бізнес-асоціації. З 1994 по 1998 рік – радник Посольства Канади в Києві. Він також працював у Берліні та в штаб-квартирі Міністерства закордонних справ в Оттаві. Ващук розпочав кар’єру на дипломатичній службі Канади у 1987 році.