Байден підписав оборонний бюджет США із допомогою Україні

Американський президент Джо Байден підписав оборонний бюджет Сполучених Штатів на 2022 рік. В проекті оборонного бюджету Сполучених Штатів на 2022 рік передбачено виділення $300 млн як військову допомогу Україні.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

Документ передбачає асигнування на програми Міністерства оборони, будівництво військових об’єктів, програми Міністерства енергетики у сфері національної безпеки та розвідувальні програми.

В загальному обсязі бюджет у розмірі $768 млрд передбачає кошти на «стримування» Росії, але не передбачає санкцій щодо «Північного потоку – 2».

Оборонний бюджет на 2022 рік фіскальний рік передбачає збільшення військових витрат приблизно на 5 відсотків порівняно з минулим роком. Підсумковий документ став результатом інтенсивних переговорів між демократами та республіканцями, які затягнулися через суперечки щодо політики щодо Китаю та Росії.

Закон передбачає збільшення заробітної плати військовослужбовцям на 2,7 відсотка та збільшення закупівель літаків та кораблів. У документі також викладається стратегія боротьби з геополітичними загрозами, особливо з боку Росії та Китаю.

Крім того, передбачено виділення 300 мільйонів доларів у рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України, 4 мільярди доларів у рамках Європейської оборонної ініціативи та 150 мільйонів доларів для співпраці у сфері безпеки у країнах Балтії.

Законопроект також передбачає виділення 7,1 мільярда доларів на Ініціативу зі стримування у Тихоокеанському регіоні. Крім того, документ включає заяву Конгресу на підтримку оборони Тайваню, а також заборону закупівлі товарів, вироблених з використанням примусової праці в китайському регіоні Сіньцзян.

У документі також міститься положення про створення комісії з 16 членів для аналізу військової кампанії в Афганістані, що завершилася в серпні.

Раніше повідомлялося, що палата представників конгресу США схвалила оборонний бюджет на наступний рік.