Колишні американські посли закликали США викласти РФ список можливих санкцій через Україну

Колишні посли і посадові особи США, а також деякі експерти закликали Вашингтон донести до відома Москви, які саме санкції можуть бути введені щодо РФ у разі її вторгнення в Україну.

“Ми вважаємо, що США повинні в тісних консультаціях зі своїми союзниками по НАТО і Україною зробити негайні кроки, щоб вплинути на розрахунки Кремля до того, як російське керівництво зробить вибір на користь подальшої військової ескалації”, – йдеться в заяві, опублікованій в четвер увечері на сайті Вашингтонської Атлантичної ради.

Свої підписи під цим зверненням поставили 24 людини, в тому числі колишні посли США в РФ Майкл Макфол і Олександр Вершбоу, екс-керівники американської дипмісії в Києві Джон Гербст, Стівен Пайфер, Вільям Тейлор, а також колишній спеціальний представник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер, колишній головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі відставний генерал Філіп Брідлав і американський філософ і політолог Френсіс Фукуяма.

На їхню думку, адміністрація США, крім іншого, повинна продовжувати взаємодію з ЄС та іншими партнерами, щоб “забезпечити згоду щодо елементів відповіді на будь-який напад РФ на Україну, незалежно від ступеня або форми ескалації”. “Така відповідь буде включати в себе пакет серйозних і болючих для економіки РФ санкцій, які будуть застосовані негайно, якщо Росія нападе на Україну. В ідеалі основну суть цих санкцій слід донести до Москви зараз, щоб у Кремля було чітке уявлення про масштаби удару по економіці, з яким вони зіткнуться. Зокрема, Вашингтон повинен консультуватися з Берліном і досягти домовленості про те, що Німеччина запобіжить запуску газопроводу “Північний потік-2″ у разі атаки РФ на Україну”, – йдеться в тексті.

Вони також вважають, що “найважливіше з того, що зараз може зробити захід, – це підвищити стримуючу силу українських ЗС, надаючи Києву військову допомогу і техніку в прискореному режимі”. Крім іншого, така допомога “може включати додаткові протитанкові ракети Javelin”, а також ракети для зенітних комплексів Stinger. Крім того, автори звернення вважають, що “НАТО повинна діяти зараз, щоб почати посилювати свою військову присутність на східному фланзі”. “Захід також повинен розширити свій політичний контрнаступ, щоб відбити ініціативу у Москви, коли та намагається використовувати загрозу застосування сили для залякування України, Європи і США, щоб вони поступилися Москві вимогам щодо гарантій безпеки, багато з яких явно необґрунтовані і неприйнятні”, – стверджується у зверненні.

Його автори, однак, переконані, що США і їх союзники при цьому “повинні продовжувати ясно заявляти про свою готовність до діалогу з РФ”, який включав би питання, що викликають “стурбованість НАТО та інших сторін щодо російських військових та інших агресивних дій”.