Папа римський у новорічній проповіді благословив жінок як миротворців

Папа римський Франциск під час першої новорічної служби у суботу підніс хвалу жінкам, які сприяють зміцненню миру у всьому світі. Він прирівняв насильство щодо жінок до образи Бога.

Римо-католицька церква відзначає 1 січня як день, присвячений миру в усьому світі, і пізня ранкова меса у базиліці Святого Петра у Ватикані віддала шану особливому місцю Діви Марії як матері Ісуса.

«Матері знають, як долати перешкоди та розбіжності та зміцнювати світ», – сказав папа Франциск під час своєї проповіді.

«Таким чином, вони перетворюють проблеми на можливості для відродження та зростання. Вони можуть це зробити, бо знають, як “утримувати” разом різні нитки життя, – зазначив понтифік. – Нам потрібні такі люди, здатні плести нитки спілкування замість колючого дроту конфліктів та чвар».

Понтифік закликав людей у ​​всьому світі робити більше для підтримки матерів та захисту жінок.

«Як багато насильства спрямовано проти жінок! Досить! Образити жінку – значить образити Бога, який від жінки взяв на себе нашу людяність», – сказав Папа Римський.

Він похвалив жінок, зокрема матерів, сказавши, що вони «дивляться на світ не для того, щоб експлуатувати його, а для того, щоб у ньому було життя. Жінки, які бачать серцем, можуть поєднувати мрії та прагнення з конкретною реальністю, не впадаючи в абстракцію та безплідний прагматизм».

Пообіцявши надати жінкам велику роль у католицькій церкві, папа Франциск також ясно дав зрозуміти, що священиками можуть бути лише чоловіки.

У твіті перед новорічною месою понтифік докладно розповів про свою надію та про стратегію досягнення миру.

«Всі можуть працювати разом, щоб побудувати мирне майбутнє, починаючи від сердець людей та взаємин у сім’ї, потім усередині суспільства та у відносинах із навколишнім середовищем і нарешті до стосунків між народами та країнами», – написав папа Франциск у Твіттері.

За винятком понтифіка та членів хору, що складався з хлопчиків та дорослих, учасники меси носили маски в рамках запобіжних заходів у зв’язку з COVID-19.

85-річний папа Франциск, вакцинований від коронавірусу, носив медичну маску під час церковної служби 31 грудня. Це був рідкісний випадок, тому що понтифік зазвичай уникає масок під час публічних церемоній.