Жителі Британії вимагають позбавити колишнього прем’єр-міністра вищого ордена

Петиція із закликом позбавити колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера Ордена Підв’язки, що є вищим в країні лицарським орденом, була протягом половини дня підписана понад 100 тис.осіб.

Зазначена петиція була розміщена на сайті change.org вдень 1 січня користувачем під ніком Angus Scott і станом на 04:30 під нею залишили свої підписи 104 873 людини.

“Тоні Блер завдав непоправної шкоди Конституції Сполученого Королівства і самій структурі суспільства нації. Він особисто несе відповідальність за загибель величезного числа невинних мирних жителів і участь в різних конфліктах. Тільки за це він повинен бути притягнутий до відповідальності за військові злочини. Тоні Блер – людина, яка найменше заслуговує будь-якої державної нагороди”, – йдеться в тексті звернення.

Крім того, автор петиції звертається із закликом до чинного прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона звернутися до королеви Єлизавети II і попросити у неї позбавити Блера названого ордена.

Зазначимо, Тоні Блер перебував на посаді прем’єр-міністра Великобританії в період з 1997 по 2007 рік і часто піддавався критиці через вторгнення військ країни в Ірак і Афганістан. Він отримав Орден Підв’язки за свою діяльність в роки, коли перебував на посаді глави уряду.