У Києві здорожчає оренда житла у деяких будинках – прогноз на 2022 рік

В столиці наступного року очікується здорожчання вартості оренди житла — цей процес може розпочатися навесні, заявила голова Київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Олена Гайдамаха.

Про це вона сказала сайту «Сьогодні».

За словами експерта, в перші місяці нового року ціни залежатимуть від сезонних факторів, до квітня стрибків не очікується. Вона прогнозує, що ціни на оренду 10−15% орендного житла можуть коливатися в цей період на 1−2%. Натомість більш суттєве зростання цін може розпочатися наприкінці березня — на початку квітня. Його спричинить зростання попиту. Гайдамаха каже, що упродовж квітня-червня ціни можуть зрости на 10%.

«Попит диктуватиме свої правила. І його рівень позначиться на орендних цінах. Очікується, що завершення опалювального сезону стане каталізатором активізації потенційних орендарів. До цього ж варто додати традиційний сезонний фактор: саме з другої половини березня міграційні процеси значно посилюються. Однак можливе здорожчання вартості оренди відбуватиметься без різких стрибків — у II кварталі 2022 року щомісячне збільшення вартості оренди не буде більшим за 3−5%», — наголосила експерт.

Голова АФНУ додала, що починаючи з другого кварталу наступного року близько 60−65% попиту на оренду житла в Києві сконцентрується в сегменті квартир площею 35−50 кв. м, переважно в радянських будинках, у місцях із вдалим транспортним сполученням.

«Традиційно переважна більшість орендарів шукатиме невеликі квартири за відносно прийнятну ціну. І через зростання попиту найбільша цінова динаміка можлива саме на такий тип житла», — пояснила вона.