Японія планує відправити астронавта на місяць до 2030 року

Уряд Японії працює над відправкою астронавта на місяць в рамках американської програми «Артеміда» в кінці 2030-х років, заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда на зустрічі стратегічного штабу космічного розвитку.

Про це повідомляє портал SpaceNews.

Кісіда заявив, що ця мета є частиною нової дорожньої Японії у сфері космосу, яка буде представлена на затвердження Кабінету Міністрів. У проекті дорожньої карти йдеться про необхідність співпраці з приватним сектором Японії в космічній галузі. Він додав, що в уряді Японії розраховують стати другою (після США) країною, астронавт якої опиниться на Місяці.

В даний час єдиним партнером США за місячною програмою «Артеміда», який вже домовився про висадку свого астронавта на Місяці, є Канада. У грудні 2020 року американське космічне агентство NASA і Канадське космічне агентство підписали угоду, що передбачає включення астронавта з Канади до складу першої пілотованої місії в рамках програми Артеміда. Метою цієї місії стане обліт Місяця на кораблі «Оріон».

Уряд США представив нову місячну програму “Артеміда” в 2019 році. Спочатку програма, до якої приєднався ряд інших країн, передбачала можливість висадки астронавтів на Місяці в 2024 році. Пізніше в США визнали нездійсненність цих термінів через затримки в розробці ракети-носія SLS і корабля «Оріон».