Блінкен обговорив ситуацію довкола України з “Бухарестською дев’яткою” та Туреччиною

Держсекретар США Ентоні Блінкен у понеділок, 3 січня під час телефонної розмови з представниками “Бухарестської дев’ятки” обговорив тему присутності військ Росії поблизу кордону з Україною та необхідність єдиної позиції НАТО щодо української кризи, повідомляє пресслужба Державного департаменту США.

“Держсекретар і міністри закордонних справ “Бухарестської дев’ятки”. Обговорили дестабілізаційне нарощування військової могутності РФ уздовж українського кордону, а також необхідність єдиної, відкритої та рішучої позиції НАТО для колективної оборони союзників та співпраці з питань, що викликають загальне занепокоєння”, – йдеться у заяві речника Держдепу Неда Прайса.

Там також зазначається, що Блінкен наголосив на відданості США тісним консультаціям та координації з усіма трансатлантичними союзниками та партнерами щодо досягнення деескалації навколо України “за допомогою стримування, оборони та діалогу”.

До складу “Бухарестської дев’ятки” входять Румунія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Польща, Естонія, Латвія та Литва.

Цього ж дня напередодні Блінкен згадав про Україну і під час телефонних переговорів із міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Вони зокрема обговорили важливість продовження координації щодо загрози російської ескалації в Україні, йдеться у пресрелізі на сайті Держдепу.