ДБР спростувало інформацію про відкликання із суду клопотання про арешт Порошенка, в суді заперечують

Прес-служба ДБР повідомила, що інформація про те, що бюро розслідувань відкликало з Печерського районного суду Києва клопотання про обрання п’ятому президентові України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою не відповідає дійсності.

“Державне бюро розслідувань зазначає, що оприлюднена сьогодні інформація про нібито відкликання з Печерського районного суду міста Києва 29 грудня 2021 року слідчим ДБР клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою щодо п’ятого президента України не відповідає дійсності. Щоб уникнути маніпуляцій та подальших інформацій спекуляцій навколо даного кримінального провадження повідомляємо, що вищезазначена опублікована у ЗМІ інформація не відповідає дійсності, зазначені процесуальні рішення не приймалися”, – зазначається у повідомленні.

У той же час, є рішення Печерського райсуду від 29 грудня щодо повернення клопотання “для доопрацювання”.

Згідно з ухвалою, до суду надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління ДБР Максима Дзвоника про застосування щодо Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Але до початку розгляду клопотання прокурор подав заяву про повернення клопотання “для доопрацювання”.

Зазначається, що слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження та заяву прокурора про повернення клопотання, дійшов до висновку, що Кримінальним процесуальним законодавством не передбачено повернення клопотання за заявою слідчого/прокурора.

Водночас, він вирішив виходити з принципу диспозитивності кримінального провадження (диспозитивність полягає у вільному використанні сторонами кримінального провадження своїх матеріальних і процесуальних прав – як то права представляти чи не представляти доказ, давати показання чи відмовитись від давання показань, заявляти клопотання чи ні– ред.) і вирішив повернути клопотання.

“Слідчий суддя ухвалив рішення: Повернути прокурору клопотання. Ухвала оскарженню не підлягає”.

Нагадаємо, 20 грудня ДБР повідомило Порошенка про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У зв’язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи Порошенка.

Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що підозра Порошенка є незаконною, не має жодних правових підстав. У свою чергу у заяві “Євросолідарності” сказано, що Порошенко повернеться в Україну, але за власним графіком, а не за сценарієм новорічних відео Зеленського. Сам Порошенко заявив, що повернеться із закордонного відрядження у першій половині січня 2022 року.

Раніше в рамках цього ж кримінального провадження про підозру було повідомлено народному депутату фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука та колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина.