Макарон планує провести нові переговори з Путіним найближчим часом

Макрон розраховує найближчими днями провести телефонну розмову з Путіним
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що має намір найближчими днями провести телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Ми продовжуємо діалог із Росією. У мене останніми тижнями було дві ґрунтовні телефонні розмови із президентом Путіним. І найближчими днями буде ще одна розмова”, – сказав він на прес-конференції в Парижі.

“Я думаю, що Євросоюз повинен вести діалог з Росією. Але вести діалог – це не означає йти на поступки. В першу чергу діалог дозволяє розглянути те, що є предметом розбіжностей. Нам потрібен діалог з Росією, яка в силу своєї географії та історії є невід’ємною частиною цієї європейської архітектури безпеки, яку нам належить побудувати”, – заявив президент.

Французький лідер зауважив, що у всіх країн ЄС різна історія відносин з Росією, у зв’язку з чим Париж має намір будувати діалог з Москвою в тісній координації з європейськими партнерами. Він повідомив, що присвятив багато часу двостороннім переговорам з лідерами ЄС, “щоб зрозуміти їх історію і фактори заклопотаності, з тим щоб врахувати їх позиції при створенні спільної європейської системи безпеки”. За його словами, ці переговори включали весь комплекс питань військової безпеки і контролю над озброєннями в Європі, “в тому числі ракети середньої дальності і ядерні арсенали”.